مشكلات زنان و دختران
 جراحی واژن


سه روش عمده جراحی زیبایی واژن جهت بازیابی احساس جوانی در مقاربت وجو دارد

این روشها جهت اصلاح و بهبود اختلالات در زیبایی پنهان زنان در نظر گرفته شده است.

شرح کوتاه این سه روش بدین شرح است :

 

هایمنوپلاستی  Hymenoplasty

 در این روش بازسازی پرده بکارت و بازگرداندن دختری صورت میگیرد

 

بازسازی و دوباره جوان سازی واژن  Vaginal reconstruction and rejuvenation

با روش واژینوپلاستی (Vaginoplasty) واژن تنگ میشود

 

عمل جراحی لبهای فرج  Labia surgery

که با روش لابیاپلاستی (Labiaplasty) لبهای فرج کوچک و نمای آن بهبود داده میشود و اندازه و شکل لب های داخلی و خارجی اصلاح میشود

 

 

توضیحات :

عمل جراحی هایمنوپلاستی به منظور ترمیم و یا بازسازی پرده بکارت بکار میرود . پرده فوق ، غشاء پوستی حلقه مانندی میباشد و دهانه مهبل را پوشش میدهد . با اولین تجربه یک دختر در مقاربت ، پرده بکارت جراحت میابد و موجب خونریزی میشود . در جراحی هایمنوپلاستی ، بافت پاره شده را به حالت قبلی باز میگردانتد و کیفیت باکره مانندی را ایجاد میکنند .

گاهی یک دختر می تواند ندانسته پرده بکارتش را با قرار دادن تامپون پاره کند . همچنین پارگی پرده بکارت ممکن است در طی ورزش رخ می دهد (به عنوان مثال طی دوچرخه سواری یا اسب سواری) و بعضی از دخترها به شکل مادر زادی این پرده را ندارند .

عملکرد بیولوژیکی پرده بکارت هنوز نامشخص است ، با این حال ، کارکرد اجتماعی آن چنان نماد افسانه ای در بسیاری از فرهنگ ها شناخته می شود . بنابراین جراحی پلاستیک هایمنوپلاستی به دلیل اعتقادات قومی ، فرهنگی ، و مذهبی صورت میگیرد .

البته در پاره ای از کشورها تعداد فزاینده ای از بانوان که تمایل به رضایت مقاربتی بالاتر را دارند دست به عمل جراحی در ناحیه واژن میزنند که دلیل آن ریشه مذهبی یا مشابه آن ندارد و بلکه به خاطر تنگ کردن دیوار واژن و تمایلات مقاربتی میباشد .

عمل هایمنوپلاستی کوتاه مدت است و شخص قادر به بازگشت به کار در روز بعد میباشد . ترمیم پرده بکارت به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام می شود . قبل از عمل ، بیماران موظف هستند که مشاوره قبل از جراحی و معاینه کامل توسط متخصص زنان و زایمان داشته باشند . این جراحی به روشهای لیزری ، رادیوسرجریکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی صورت میگیرد .

  با تشکر

جراح و متخصص زنان و زایمان و مشاور

دکتر رویا آرمانی

 

|+| نوشته شده توسط دكتر آرماني در جمعه بیست و نهم دی ۱۳۹۱  |
 
 
بالا